Doposażenie w oryginalny system nawigacji Business

Doposażenie w oryginalny system nawigacji Business

Montaż nawigacji w nowej serii 1 , 2 , 3, 4  czyli przykładowo F20 F21 czy F30 cieszy się dużym zainteresowaniem właścicieli tych aut zwłaszcza tych którzy sprowadzili je z U.S.A. Większość tych modeli w wersji amerykańskiej nie posiada systemu nawigacji dlatego zapraszamy wszystkich posiadaczy zwykłego radia na montaż navi.

Więcej szczegółów i lista potrzebnych części w odnośniku poniżej.

Zaczeliśmy od podłączenia auta oryginalnym złączem diagnostycznym ICOM i wykonaliśmy test pod kątem błędów każdego sterownika w aucie. Standardowa procedura.

Wymieniliśmy oryginalną jednostkę radia Professional a następnie dopisaliśmy do wyposażenia opcję S606 czyli system nawigacji Business. Zakodowaliśmy sterowniki w pojeździe pod zmienione wyposażenie. Od tej pory wszystkie moduły w samochodzie wiedzą że auto jest wyposażone w system nawigacji Business.

Aby funkcja nawigacji była aktywna w aucie gdzie nie było jej oryginalnie, potrzebne są kody aktywacyjne FSC lub montaż emulatora CAN dzięki któremu możemy ominąć kupno kodów w ASO za kilka tys. zł. Emulator to koszt 600zł i jest najrozsądniejszą opcją przy takim doposażeniu. W tym aucie jak i w większości innych montowaliśmy emulator.

Przy wymianie zwykłego radia na małą nawigację business nie ma potrzeby wymiany monitora ale należy za to zmienić kontroler iDrive w tunelu środkowym. W tych modelach zwykły kontroler różni się od tego pod nawigację.

Po podłączeniu nowej jednostki nawigacji, nowego kontrolera oraz emulatora pozostało nam wymienić antenę dachową obsługującą GPS i poprowadzenie nowego przewodu od jednostki do anteny dachowej. Nie zawsze jest konieczność wymiany anteny. Zależne jest to od wyposażenia samochodu, mowa o autach z telematyką / funkcją s.o.s.

Koszt montażu nawigacji ustalany indywidualnie telefonicznie lub drogą elektroniczną e-mail.

Zapraszamy do kontaktu i wizytę u nas!

Galeria zdjęć z montażu nawigacji w BMW F32:

354

   356

359

291

IMG_0302